مهمترین لحظه حیات تو وقتی است که خود مورد قضاوتی

تکنیک در کانگ فو توآ

نویسنده :همراه
تاریخ:یکشنبه بیستم تیرماه سال 1395-ساعت 13 و 06 دقیقه و 26 ثانیه


 
اجرای تکنیک ( ممای ) :

بخش اصلی وشناسه هر سبک تکنیک هایی هستند که معرف قدرت سبک وخاصیت های فنی آن سبک می باشند.تکنیک وفرم هایی که درتمام محورهای کونگ فوتوآ طراحی وابداء گردیده است شامل ضربات دست وپا ،تاکتیک های مبارزه ای ،استقرارها وگاردهای مبارزه ای،فنون دفاع شخصی، تخلیه تنفس وگردش انرژی در بدن وتخلیه انرژی و...می باشند. تکنیک های کونگ فوتوآطوری طراحی گردیده است که به وضوح سیر تکاملی در آنها دیده می شود و از خط ( آناتوآ)تا (آناتاوآ)شاهد آن هستیم که تکنیک ها ابتدا به صورت ساده وبرای آمادگی تن وروان همراهان وبا ارتقاء فنی همراهان وبیشتر شدن قدرت بدنی وروانی وفکری آنها تکنیک ها نیز پیشرفته تر می شوند .تکنیک های کونگ فو توآ درعین تنوع،ظرافت وزیبایی، سخت وپیچیده هستند وبه دلیل زیاد بودن تکنیک ها اگر تمرینات مداوم وجود نداشته باشد به سرعت فراموش می شوند. اجرای این تکنیک ها باید بامهارت ودقت وسرعت بالا همراه باشد که اولا مستلزم یادگیری درست ودرثانی تمرینات مکرر وزیاد می باشد. آموختن اصولی تک ،تک ضربات دست وپا وتمرین آنها گذشته ازآنکه فرد را برای مبارزه آماده می کند بنای اصلی اجرای تکنیک ها درکونگ فوتوآمی باشد ،چراکه اگر ضربات راخوب فرابگیریم درهنگام اجرای تکنیک می توانیم ضربات رابا قدرت وزیبایی هرچه تمام تربه اجرا بگذاریم .پیچش ها، دوران ها ،عکس العمل سازی ،قدرت وزیبایی درضربات ،حفظ تعادل ،دیدمناسب ، اعلام محورها وصحت تکنیک باید دراجرای خطوط رعایت گردد.

 هدف از تکنیک و اجرای آن در کانگ فو:

بدن انسان دستگاهی عظیمی است دارای نظم وتحرک بسیار که در ضمن انجام کارها و عملیات پیوسته و منظم عادی ، توانا به انجام حرکاتی است که از او یک انسان مافوق ازلحاظ بعد فیزیولوژی(بدن) و هم در بعد پسیکولوژی (روان شناسی) می سازد,ما درکانگ فو توآ مجموعه این حرکات فیزیکی و روانی و برآیند آنها را ,طریقت دانایی می نامیم و عمل تکنیک در این حرکت تکاملی فیزیکی و روانی، نمود  قدرت بدن در انجام حرکت پیوسته فیزیکی است یا به عبارت ساده تر بدن انسان کارگاهی است که نمود دهنده این فنون ( تکنیک ) است.

هدف از اجرای تکنیک در کانگ فو توآ همان طور که ذکر شد نمود قدرت و سرعت انسان در اجرای حرکات پیوسته فیزیکی با تمرکز فکر و بر اساس خاصیت های موجی و خلاف موجی می باشد و نیز آماده نمودن همراه کانگ فوکای برای مبارزه است, زیرا از همان روش های تکنیکی بر اساس اصول فراگرفته شده است که می توان مبارزه را که نهایتا اثبات کننده وجود کانگ فو کاران است,ارائه نمود, زیرا ما اعتقاد بر این داریم که نیروهای عظیم نهفته درون انسان را تنها به این طریق میتوان آشکار و قابل تفکر نمود. توآ

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
علی‌قنبری
جمعه چهاردهم شهریورماه سال 1393 ساعت 15 و 45 دقیقه و 07 ثانیه
باسلام
مطالب‌بسیار‌باارزشی دارید
باذکر‌منبع‌از‌مطالبتون‌استفاده‌کردم
التماس‌دعا‌یاحق
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات